15 жовтня – Всесвітній день чистих рук (Global Handwashing Day)

Чисті руки рятують життя

«Всесвітній день чистих рук» (Global Handwashing Day) проводиться щорічно з 2008 року. Ідея такої дати належить Генеральній Асамблеї ООН спільно з Дитячим фондом ЮНІСЕФ і Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Експерти ООН не раз заявляли, що звичка мити руки, яка вважається дуже банальною, може врятовувати тисячі життів щодня. 

Основна мета щорічного Всесвітнього дня чистих рук, який проходить під девізом «Чисті руки рятують життя» – привернути увагу людей  до участі в зміні звичок, показати, як просте миття рук водою з милом допомагає ефективно боротися з гепатитом і дизентерією, запобігти гострі респіраторні захворювання (ГРЗ ) та іншим численним хворобам.

Брудні руки, погано вимиті овочі і фрукти, куплена з рук їжа, неправильне зберігання продуктів – усе це часто-густо стає причиною харчових отруєнь. Регулярне миття рук – одна з основних рекомендацій  щодо запобігання вірусним хворобам, більшість яких передається повітряно-крапельним шляхом. Вірус, що потрапив на шкіру рук, легко знешкодити за допомогою води й мила. Мило позбавить від вірусів, що знаходяться у ліпідній капсулі – лужне мильне середовище розчинить цю оболонку і знищить їх. Саме тому для дотримання гігієни недостатньо лише ополіскувати руки проточною водою.

Для того, щоб видалити максимальну кількість мікроорганізмів, необхідно дотримуватися такої процедури (див.прикріплені ілюстрації)
1. Зняти всі прикраси, у тому числі годинники та браслети. 
2. Змочити руки водою. 
3. Нанести порцію мила. 
4. Енергійно терти руки протягом 30 секунд по такій техніці : 
- Долонею об долоню; 
- Зовнішню сторону долонь спочатку правою рукою, а потім лівою; 
- Схрестити пальці однієї руки з іншою, терти між пальцями; 
- Однією рукою накривати іншу руку "замком" і терти в п'ястково-фаланговій зоні спочатку однією потім іншої руки; 
- Терти коловими рухами великі пальці обох рук; 
- Кінчиками пальців правої руки терти долоню лівої руки і навпаки. 

5. Ретельно змити мило під проточною водою. 
6. Насухо витерти руки одноразовим паперовим рушником. 

Якщо мило і вода недоступні, то в такому випадку користуйтеся алкогольвмісними антисептиками, які можна завжди носити з собою, захищаючи свій організм від шкідливих мікроорганізмів. 

Компанія Еколаб є світовим лідером з професійної гігієни, тож має широкий асортимент високоякісних засобів для миття і дезинфекції рук. 

 

Звертайтеся до нас і будьте здорові!Back to Top